2018 RP Fiyatları

güncel rp fiyatları 2018 rp fiyatları

Merhaba dostlar, bu yazımızda güncel tarih itibariyle 2018 RP fiyatlarını göstereceğim. Bilmeyen arkadaşlarımız bu makaleden faydalanıp güncel RP fiyatlarını öğrenebilirler. Bildiğiniz gibi Riot Games yabancı bir şirkettir ve ülkemizde yatırımı olan bir şirkettir. Peki neden RP fiyatları değişiklik gösteriyor diye merak edebilirsiniz. Bunun sebebi ülkemizdeki enflasyon ve dövizin yükselişi. Riot Games’in Türkiye’deki yaptıkları, Türkiye ofisinin masrafları, çalışan kişilerin aldıkları maaşlar, yeni yapılacak yatırımlar (örneğin espor arenası) harika League of Legends içeriklerinin sürekliliği yine bu fiyat güncellemesiyle doğrudan ilişkili. Ayrıca bu Riot Puanları zaten dijital bir kod. Bunların fiyatı neden artsın? Maliyeti zaten olmayan şeyler diye düşünebilirsiniz. Aşağıdaki SSS bölümünden de bu soruların cevabını alabileceksiniz. Bu yazı en son değişiklik olan 2016 yılından beri geçerli olan değişikliktir. Belki yılbaşından sonra güncel enflasyon ve dolar kuruna bağlı olarak tekrar bir zam yapılabilir, bilginiz olsun diyelim.

2018 RP Fiyatları

Mobil Ödeme Hariç Fiyatlar

RPFiyat
400 RP10 ₺
840 RP20 ₺
1780 RP40 ₺
3620 RP80 ₺
6450 RP135 ₺

Mobil Ödeme

RPFiyat
340 RP10 ₺
650 RP19 ₺
1440 RP38 ₺
2660 RP69 ₺
5030 RP120 ₺

Sıkça Sorulan Sorular

Enflasyon veya dolar kurundaki artış RP fiyatını nasıl etkiliyor?

Enflasyon, ürün ve hizmetlerin ortalama fiyatlarının gördüğü artışı yansıtır. Bu ortalama değer, ofisin sabit masraflarına, çalışanların aldıkları maaşlara, hizmetlerin devamı için sürekli güncellenen ekipmanlara, düzenlenen etkinliklere, altyapının iyileştirilmesi ve sunucunun (fiziksel sunucunun ta kendisinin yani) gerektirdiği yerel ve uluslararası yatırımlara etki ediyor. Dolar kurunun artışı da bu masrafların yerel kaynaklı olmayanlarında doğrudan etkili.

RP gibi dijital veya sanal bir ürünün nasıl maliyeti, üretim masrafı oluyor?

Dünyanın neredeyse tamamında, dünyanın en büyük çevrimiçi oyununu ücretsiz ulaştıran Riot büyüklüğünde bir şirketin teknoloji gereksinimi artarak devam eden bir gider oluşturuyor. Bunun tamamına yakınını karşılayan ve ayakta tutan gelir ise RP aracılığıyla yapılan kostüm satışları. Ortada her ne kadar fiziksel bir ürün olmasa da bunu üreten çalışmanın tamamını gerçek insanlar ve kullandıkları fiziksel araçlar/teknolojiler ortaya çıkarıyor.

Mobil ödeme yöntemi neden normale göre pahalı?

Bunun nedeni operatörlerin kendi ekledikleri işlem ücreti. Ancak ücret farkına rağmen, oyuncularımızın bir bölümü için bu ödeme seçeneğinin çok daha basit ve kullanışlı olduğunu bildiğimiz için mağazada yer veriyoruz.

RP fiyatları enflasyon ve dolar kuruna bağlı, öyleyse dolar veya enflasyon düşerse fiyatlar azalır mı?

Enflasyonun eksiye dönmesi durumunda evet. Ancak ürün ve hizmetlerin fiyatlarında önceki yıla göre düşüş olması, ekonominin doğal işleyişi düşünüldüğünde pek olası değil. Dolar kuru için de benzer bir senaryo geçerli.

admin hakkında 102 makale
Merhaba arkadaşlar ben Can. lolyama.com da sizlerle yama notları, yenilikler, e-Spor haberleri ve içerikler paylaşıyorum. Tüm yazılarda bulunan yorumlar kısmından yorum yazabilirsiniz

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*