LoL 9. sezon ne zaman | 9. Sezon Son durum

lol 9. sezon ne zaman sezon 9 son durum

Merhabalar, bu yazıda sizlerle beraber 9. sezonun ne zaman başlayacağı hakkında bir duyuru yapmak istedim. Eğer yazımıza geçecek olursak şöyle başlayabiliriz. Tam olarak 9. sezonun ne zaman başlayacağını merak ediyorsanız şöyle söyleyelim. Sezon 9 resmi olarak 9.2 yaması ile beraber 23 Ocak 2019‘da başlamış olacak. Bu tarihten itibaren ligde yükselme mücadelesi resmi olarak başlamış olacak dostlar. Bildiğiniz gibi 8. sezon 12 Kasım 2018 gecesi sona ermişti. Bu tarih ile 23 Ocağa kadar geçen sürede ara sezonda kendimizi yeni sezon değişikliklerine adapte etmeye çalışıyoruz.

LoL 9. Sezon

Şuanda geçirdiğimiz ve gelecek yamalar

  • 8.23 Yaması 21 Kasım 2018 tarihinde geldi.
  • 8.24 Yaması (Bu yamada dereceli değişiklikleri, aşamalar ve yerleştirmeler oyuna entegre edilecek)
  • 8.24b Yaması daha önce haber verilmeden getirildi.
  • 9.1 Yaması (Yenilikleri oyun içerisinde hatasız hale getirilmeye çalışılacak)
  • 9.2 Yaması (23 Ocak 2019) 9. Sezon başlangıç yaması
Riot Games yetkililerinin açıklamalarını da şöyle ekleyebiliriz. Bu açıklamalar Riot Games Amerika tarafından yapılmış ve TR tarafından Türkçeleştirilmiştir.

Yeni oyuncular için düşük yerleştirmeler

Bu sorunlardan bazıları, LP artışları ve düşüşleriyle ilgili sorunlarla bağlantılı olabilir. Ayrıca sistemin değişmesi nedeniyle yerleştirmelerin aslında nasıl çalışması gerektiğini de açıklayalım:

● Eğer hesabınızla daha önce hiç dereceli oynamadıysanız, ilk oyununuzun ardından dereceniz Demir olacak. Yerleştirmeler boyunca oyun kazanarak daha yüksek derecelere ulaşabileceksiniz.
● Eğer hesabınızla daha önce dereceli oynadıysanız, ilk oyununuzun ardından sizi daha düşük bir dereceye yerleştireceğiz; böylece yükselmeye başlayarak becerilerinizi kanıtlayabileceksiniz. Bu aslında eski sisteme epey benziyor; fakat eskiden derecenizi görebilmek için on oyun tamamlamanız gerekiyordu. Şimdiyse oynadığınız ilk oyunun ardından başlangıç derecenizi görebiliyorsunuz; dolayısıyla beklediğinizden daha düşük bir derecede başlamanız gayet normal.

Durum: Takip ediliyor


Arayüz hataları

Oyuncular birkaç yerde kafa karıştırıcı veya bozuk arayüz öğeleriyle karşılaştıklarını bildirdi.

● [Düzeltildi] Oyuncular skor tabelasında kaç LP kazandıklarını veya kaybettiklerini göremiyordu.
● [Üzerinde çalışılıyor] Eski derecenizi gösteren profil ipucu bazı oyuncular için yanlış dereceyi gösteriyor.
● [Üzerinde çalışılıyor] “En Yüksek Geçmiş Derece” isimli profil ipucunu, önceki sezonda oynadığınız bütün sıralar arasındaki en yüksek bitiş derecenizi gösterecek şekilde düzenlemeyi planlıyoruz.
● [Üzerinde çalışılmaya başlanmadı] Dereceli durumu ekranındaki farklı oyuncuların üzerine tıkladığınızda, oyuncuların sihirdar isimleri görünmüyor.

Bu yazımızda bahsetmediğimiz başka sorunlarla karşılaşırsanız veya değişikliklerin gidişatıyla ilgili düşünceleriniz varsa, bunları aşağıdaki yorumlar kısmında bizimle paylaşmaktan çekinmeyin. Buradaki (ve diğer) sorunlarla ilgili gelişmeleri önümüzdeki haftalarda yayınlayacağımız yazılarda sizinle paylaşacağız. Yardımlarınız ve görüşleriniz için teşekkürler.

Vadi’de görüşmek üzere!


Sorun: LoL’e geri dönen oyuncular ilk oyunlarının ardından Demir 4 geçici derecesini kazanıyor.
Bu, yerleştirmelere gelen değişikliklerle ilgili bir hata nedeniyle ortaya çıkıyor. Oyuna geri dönen dereceli oyuncuları (yani geçmişte bir derece kazanmış oyuncular), geçmiş derece veya MMR değerlerine göre yerleştirilmeli.

Yanıt:
Bunu 9.1’de düzeltmeyi planlıyoruz. Böylece bu yamanın ardından oyuna dönen oyuncular MMR değerlerine göre yerleştirilecek. Önümüzdeki haftadan itibaren 8.24’te yerleştirmelerini tamamlayan ve dereceleri yanlış hesaplanan oyuncular (örn. Bronz derecesinde olan ama Platin veya Elmas oyunlara düşenler.) Riot Games Destek üzerinden bilet açtıklarında ekibimizden biri gerekli düzenlemeleri yapmaya çalışacak. Tabii eğer istemezseniz bu adımı atlamanız da mümkün; çünkü sorun, sezonun sıfırlanmasıyla birlikte kendiliğinden ortadan kalkacak.

Durum: Devam Ediyor (Hedef 9.1)


Sorun: Yeni ikincil hesaplarla oynayan oyuncular Demir’e yerleşiyor ve çok yavaş tırmanıyor.
Yeni hesapları Demir Aşaması’na yerleştirerek oyunu öğrenme sürecini iyileştirecek bir değişiklik yapmıştık. Tabii bunun, derecesi ve MMR’ı arasında kopukluklar oluşan bazı ikincil hesaplar üstünde bazı beklenmedik yan etkileri oldu (örn. Bronz derecesinde olunmasına rağmen Altın veya Platin oyunlara düşmek). Bu da tırmanışın yorucu ve adaletsiz hissettirmesine sebep oldu. Üzgünüz CoreJJ.

Yanıt:
Dereceli tecrübesine sahip olmayan yeni hesapları Demir Aşaması’nda başlatmak, yeni oyuncuların Gümüş’e yerleşip ardından hızla Demir veya Bronz’a düşmelerini engelliyor. Dolayısıyla ikincil hesapların tırmanışı biraz daha uzun sürecek. Tabii Bronz’daki ikincil hesapların Altın veya Platin oyunlara girmesini de istemiyoruz. Bu oyuncuların LP kazanımlarını hızlandıracağız; böylece dereceleri ve MMR düzeyleri birbirine yakın olacak. Sezonun başlamasının ardından terfilerden sonra ilave LP ile başlamak veya daha agresif küme atlamaları gibi yeni mekanizmalar ekleyerek oyuncuların tırmanma hızını arttıracağız.

Durum: Devam Ediyor (Hedef 9.1)

admin hakkında 102 makale
Merhaba arkadaşlar ben Can. lolyama.com da sizlerle yama notları, yenilikler, e-Spor haberleri ve içerikler paylaşıyorum. Tüm yazılarda bulunan yorumlar kısmından yorum yazabilirsiniz

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*