LoL Taktik Savaşları Başlıyor

lol taktik savaşları

Herkese merhaba, Taktik Savaşları yazısına hoşgeldiniz. Çok popülerleşmeye başlayan Dota AutoChess ve Dota Underlords gibi oyunlarla beraber Riot Games’ten yeni bir oyun modu geliyor! İsterseniz buna yeni bir oyun da diyebilirsiniz. Teamfight Tactics yani Taktik Savaşları herkesin sevebileceği tarzda tasarlanmış bir AutoChess tarzı oyun modudur.

Bu yazı güncellenmektedir. Taktik Savaşları 9.13 Yaması ile birlikte oyuna getirilmesi planlanmakta.

Taktik Savaşları sizinle beraber 8 oyuncuyla oynanır. TS sıra tabanlı bir strateji oyunudur ve her tur aşamalı şekilde ilerlemektedir. Altın harcayarak League of Legends şampiyonlarını tahtanıza yerleştiriyorsunuz. TS boyunca çeşitli kombinasyonlar ve birbirine uyum sağlayan şampiyonları seçerek takımınızı güçlendiriyorsunuz. Aynı şampiyondan üç tanesini birleştirerek onun süperini elde edebiliyor; üç süperi birleştirdiğinizde ise ultra formunu elde ediyorsunuz.

BETA GÖRÜNTÜLERİ

lol taktik savaşları autochess

lol taktik savaşları autochess lol taktik savaşları autochess  lol taktik savaşları autochess

taktik savaşları

Taktik Savaşları’yla birlikte, LoL’e yepyeni bir kişiselleştirme seçeneği ekleyeceğiz: Karşınızda Minik Efsaneler. Bu ufak dostlar TS’deki suretiniz olacak. Dans edecek, ifadeler kullanacak, hareketler sergileyecek ve genel anlamda rakiplerinize hava atacaklar. İlk birkaç oyununuzdan sonra ilk ME’nizi açacaksınız.

Tek seferlik ücretsiz efsaneyi aldıktan sonra, diğer türleri 750 RP karşılığında Mağaza’dan alabileceksiniz. Başlangıçta altı tür olacak:

Eğer bu Minik Efsaneler ilginizi çekmediyse merak etmeyin. Her yamada tıpkı kostümler gibi daha farklı çeşitlerini de getireceğiz. Ayrıca minik arkadaşınızın cidden göze çarpmasını istiyorsanız, nadir ME Yumurtalarını 490 RP karşılığında alabileceksiniz. Nadir yumurtalar aynı ME’lerin özel türlerini içerecek; fakat bir sürprizimiz var. Eğer Yumurta’dan sahip olduğunuz özel tür bir ME çıkarsa, onların yıldızlarına tıpkı TS’deki şampiyonlar gibi seviye atlatabileceksiniz. Bu sayede modelleri ve efektleri değişecek. Özel ME’ler üçüncü seviyeye ulaştığında gelecekte açacağınız Nadir Yumurtalardan çıkmayacak.

Ayrıca Minik Efsaneler, Sonsuz Uçurum’daki karşılaşmalarınıza katılacak ve mücadeleniz esnasında sizin için tezahürat yapacak.

Açık Beta’da Minik Efsanelerin delicesine ifade kullandığını göreceksiniz. Tabii özellik oyuna gelmeden önce onların tam olarak ne olduğundan ve nasıl çalıştığından kapsamlı şekilde bahsedeceğiz.

TS’yi 9.13 Yaması’yla birlikte sunuculara getirmeyi planlıyoruz.

lol taktik savaşları autochess

lol taktik savaşları autochess

admin hakkında 102 makale
Merhaba arkadaşlar ben Can. lolyama.com da sizlerle yama notları, yenilikler, e-Spor haberleri ve içerikler paylaşıyorum. Tüm yazılarda bulunan yorumlar kısmından yorum yazabilirsiniz

8 yorum

1 geri izleme / bildirim

  1. 9.13 PBE Yama Notları (Arcade 2019 ve Qiyana) - LoL Yama

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*